No 2: Reflektör Kumaş nasıl temizlenir?

15 Kasım 2022
No 2: Reflektör Kumaş nasıl temizlenir?

Reflektör Kumaş nasıl temizlenir?

Bu yazımızda reflektör kumaş nasıl temizlenir sorusunu yanıtlayacağız. Reflektör kumaşların temizlenmesi için yıkama standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bir reflektör kumaşın temizlenmesi için yıkama standartlarına uygun olması gerekmektedir. Reflektör kumaşların temizlenmesi standartlara uygunsa yıkama talimatlarına göre yıkandığı taktirde yıpranma görülmez ve yansıma derecesinde bir değişiklik olmaz.

 

Standartlara uygun yıkanmazsa veya reflektör kumaş yıkamaya uygun değilse yansıması düşecektir, istenen performansı göstermeyecektir. Her reflektör kumaş bu standarta uygun olarak üretilmemektedir.  Kullanacağınız reflektör kumaşların bu standarta uygun olmasına dikkat ediniz. Bünyemizde bulunan reflektör kumaşların %90’ı ev tipi yıkamaya ve kuru temizlemeye uygundur.

Reflektör kumaşların temizlenir olması için standartları nedir?

Reflektör kumaşlar standartlarına(sertifika) göre temizlenmektedir. Genel olarak 3 tür yıkama tipi vardır. Ev yıkaması, kuru temizleme ve endüstriyel yıkama olarak sınıflandırılır. Ev tipi yıkama 60 derece, endüstriyel yıkama ise 75 derece, 92 derece olarak yüksek derecelerde yıkanmaya uygun olduğunu standartlar göstermektedir. Standartları karşılaması için 3 farklı standart vardır.

Bu standartlar; ev yıkaması için ISO6330, kuru temizleme için ISO3175, endüstriyel yıkama için ise ISO15797’dir. Bu standartlar reflektör kumaşların kaç döngüde yıkancağını garanti eder. Reflektör kumaş alırken, kaç döngüde kullanabileceği her reflektör kumaşta değişmektedir.

Reflektör kumaşlar alacağınız zaman,  istediğiniz yıkama standartlarını karşılayıp karşılamadığını, kaç döngüde bu standartları karşılayacağını alacağınız yerden öğrenebilirsiniz. Bünyemizde bulunan birçok ürün yıkama standartlarına sahiptir. Bünyemizde ki reflektörlerin çoğunun döngüleri; ev yıkaması 60 derecede 25 yıkama, kuru temizlemeside 5 yıkamadır.

Döngülerin anlamı ise bir örnek vermek istersek; eğer bir reflektör 60 derecede 25 yıkaması varsa, 25 yıkama boyunca reflektif (yansıma) özelliğini kaybetmemesi ve yıpranma, çatlama görülmeyeceğini ISO6330 standardı altında garanti eder.

Reflektör kumaşların bakımıyla ilgili daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz;

(0212) 637 38 10

Diğer içeriklerimiz için;

Reflektif Ürünlerin Hayvanlar Üzerinde ki Uygulamaları