İçeriğe göre filtrele

Dar dokuma reflektör kumaşlar, yansıtıcı özelliklere sahip bir tekstil malzemesi türüdür. Genellikle polyester veya pamuk gibi dar dokuma kumaşlardan yapılmıştır ve fonksiyonellik adına kumaşın içine yansıtıcı elementler dahil edilir. Bu yansıtıcı elementler, kumaşa dokunan yansıtıcı iplikler veya şeritler şeklinde tasarlanabilir.

Yansıtıcı dar dokuma kumaşlar, düşük ışık veya gece koşullarında görünürlüğü artırmak için tasarlanmıştır. Işığın kaynağına geri yansıtarak, kıyafeti taşıyan kişinin, dışarıdaki diğer kişiler açısından daha görünür olmasını sağlar. Bu özellik sayesinde inşaat işçileri, güvenlik personeli, bisikletliler, motosikletler ve bu kumaş türünü giysilerinde ya da güvenlik ekipmanlarında kullanacak her birey açısından yüksek fayda sağlar.

Dar dokuma reflektör kumaşlar, diğer yansıtıcı kumaş türlerinde olduğu gibi düşük ışık koşullarında görünürlüğü artırmayı hedeflerler. Bu bağlamda kıyafetlerin yanı sıra çantalar, ayakkabılar ve aksesuarlar gibi çeşitli diğer ürünlerde de kullanılabilir. Farklı renklerde, genişliklerde ve desenlerde imal edilirler ve farklı ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilerek üretilebilirler. Yansıtıcı dar dokuma kumaşlar olarak da tabir edilen dar dokuma reflektör kumaşlar genellikle hava koşullarına ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklıdır, ayrıca temizlenmeleri ve bakımları da zorluk çıkarmaz.  

Dar dokuma reflektör kumaşların kullanım alanları arasında ayrıca trafik işaretleri ve tabelaları, çadırlar ve şemsiyeler gibi açık hava ekipmanları da sayılabilir. Ayrıca bu kumaşlar, özellikle karanlıkta görünürlüğün önemli olduğu bisiklet ve motosiklet yarışları için de tercih edilir. Dar dokuma reflektör kumaşlar, güvenlik ve görünürlük önemli olduğu herhangi bir uygulama için ideal bir çözümdür.

TG Tekstil Dar Dokuma Kumaş Ürün Yelpazesi

TG Tekstil kalitesi ile üretilen ürünlerin tamamında şerit bölümü %100 polyesterden üretilir ve bu dar dokuma kumaşlar EN ISO 20471, ANSI/ISEA 107-2015, OEKO-TEX 100 standart sertifikalarına sahiptir. Ürünler ayrıca ev yıkaması için 60 derecede 25 yıkama (ISO6330) ve kuru temizleme için ise 5 yıkama (IS03175) koşullarını sağlar. TG tekstil dar dokuma reflektör ürün gamı, yüksek görünürlüklü iş kıyafetleri, endüstriyel koruma giysileri, iş kıyafetleri, sporcu kıyafetleri, pet ürünleri ve benzeri kullanımlar için uygundur.

TG Tekstil kalitesi ile sunulan dar dokuma kumaş ürün gamında aşağıdaki reflektör kumaş özelliğine sahip dar dokuma kumaş türleri listelenmektedir. Farklı renk çiftleriyle sunulan ürünleri sipraiş verirken istediğiniz renk kombinasyonunu seçebilirsiniz. Siparişlerde minimum metraj ölçüsü 1000 metre olarak belirlenmiştir.  (neon sarı ve neon turuncu renkli reflektör kumaşlar stoklarımızda diye ekleme yapalım)

Ürünlere dair çok daha detaylı teknik bilgiye ürünlerin kendi sayfası içerisinden erişebilir, yetkili personelimizle iletişime geçerek fiyat teklifinizi hemen alabilirsiniz.

TG03 5+2 Neon Sarı Reflektörlü Dar Dokuma

TG03 reflektörlü neon sarı dar dokuma şeritte, 5 cm dar dokuma şeridin üstüne 2 cm reflektör film transfer edilmiştir. Reflektörün renginin gümüş veya gri olarak seçenekleri mevcuttur.  

TG16 4+2 Neon Sarı Reflektörlü Dar Dokuma

TG16 reflektörlü neon sarı dar dokuma şerit, 4 cm dar dokuma şeridin üzerine 2 cm reflektör film transfer edilerek imal edilir. Reflektörün rengi gümüş veya gri olarak seçenekleri seçilebilir.

TG05 4+2 Neon Turuncu Baskılı Reflektörlü Dar Dokuma

TG05 reflektörlü neon turuncu dar dokuma şerit, 4 cm dar dokuma şeridin üstüne 2 cm baskılı reflektör film transfer edilerek üretilir. Reflektörün reng seçenekleri arasında gümüş veya gri tercih edilebilir.  

TG14 5+2 Neon Turuncu Baskılı Reflektörlü Dar Dokuma

TG14 reflektörlü neon turuncu dar dokuma şerit, 5 cm dar dokuma şeridin üstüne 2 cm baskılı reflektör film transfer edilerek imal edilir. Yansıtıcı reflektörün rengi gümüş veya gri olarak seçilebilir.

TG23 4+2+1+1 Neon Sarı Reflektörlü Dar Dokuma

TG23 reflektörlü neon sarı dar dokuma şerit, 4 cm dar dokuma şeridin üstüne 2 cm, 1 cm ve 1 cm  reflektör film transfer edilerek tasarlanmakta ve üretilmektedir. Işığın düşük olduğu koşullarda yansıtma özelliğine sahip reflektörün rengi gri ya da gümüş tonlarında seçilerek sipariş verilebilir.

TG10 4+1+1 Neon Sarı Reflektörlü Dar Dokuma

TG10 reflektörlü neon sarı dar dokuma şerit, 4 cm dar dokuma şeridin üstüne 1 cm ve 1 cm  reflektör film transfer edilmesi ile imal edilir. Yansıtma özelliğine sahip reflektörün rengi gümüş veya gri olarak tercih edilebilir.

TG19 5+2 Neon Sarı Baskılı Reflektörlü

TG19 reflektörlü neon sarı dar dokuma şerit, 5 cm dar dokuma şeridin üstüne 2 cm baskılı reflektör film transferi ile üretilir. Yansıtıcı reflektörün rengi gir ya da gümüş olarak seçilebilir.