İçeriğe göre filtrele

Reflektör nakış ipliği ve biyeler, reflektif yani yansıtıcı özelliklere sahip nakış iplikleri ve biyeler olarak nitelendirilebilir. Bu ürünler reflektif kumaşlar gibi düşük ışık koşullarında ve karanlık ortamlarda görünürlüğü artırmak için tasarlanıp üretilirler. Reflektör nakış ipliği ve biyeler, tekstil ve nakış başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilir. Reflektif özelliğe sahip yansıtıcı nakış ipliği ve biyeler sıklıkla aşağıdaki ürün kategorilerinde karşımıza çıkabilir: 

  • İş elbiseleri ve iş güvenliği kıyafetleri: Reflektör nakış ipliği ve biyeler, işçilerin güvenliğini sağlamak amacıyla iş güvenliği kıyafetlerinde sıklıkla kullanılır. Yansıtıcı özelliğe sahip bu ürünler sayesinde, işçiler düşük ışık koşullarında ve karanlıkta daha da görünür olur.
  • Spor kıyafetler: Reflektör nakış ipliği ve biyeler spor kıyafetlerde kullanıldığında koşucuların ve bisikletçilerin gece veya sabah erken saatlerde daha görünür olmasına olanak verir. Bu rahat görünürlük özellikle dış mekanlarda spor ve antrenman yapan kişilerin can güvenliği için son derece önemlidir.
  • Evcil hayvan ürünleri: Reflektör nakış ipliği ve biyeler, evcil hayvanların kıyafetlerinde kullanıldığında, patili dostlarımızın akşam ya da gece yürüyüşlerinde dışarıda daha görünür olmasını sağlar. Bu sayede evcil hayvanınız ile geç vakitte sokağa çıksanız dahi bu reflektif ürünlerle onların güvenliğini de arttırmış olursunuz.
  • Aksesuarlar: Reflektör nakış ipliği ve biyeler, çantalar, ayakkabılar, şapka ve eldivenler gibi aksesuarlarda da kullanılabilir. Bu ürünler, kullanıcıların düşük ışık koşullarında daha görünür olmasını sağlamanın yanı sıra modada yeni tarzlar yaratmak isteyen tasarımcılar tarafından da tercih edilir.
  • Kordon ve dokuma şeritleri: Reflektör nakış ipliği ve biyeler tekstil ve moda sektöründe olduğu gibi hobi amaçlı olarak da kasnak ya da kanvas üzerine işleme yapılırken de farklı bir doku yakalamak isteyen, yaratıcı tasarımcılar tarafından tercih edilebilir.

Reflektör nakış ipliği ve biyeler, farklı renkler ve ürün içerikleri ile imal edilir; çeşitli boyutlarda satışa sunulur. Ayrıca farklı ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilerek de imal edilebilirler. ISO 6330 ve IS0 3175 sertifikasyonlarına sahip olan ürünler ev yıkaması ve kuru temizleme için uygundur.

TG Tekstil Reflektör Nakış İpliği ve Biye Ürün Yelpazesi

TG Tekstil olarak reflektör kumaş çeşitlerinin yanı sıra farklı kullanım alanlarına da hitap eden nakış ipliği ve biyeler üretiyoruz.

TG Tekstil’in sunduğu reflektörlü nakış ipliği ve biyeleri kapsayan ürün gamı, iş elbiseleri üretiminin yanı sıra spor kıyafetler ve giysilerde, moda ve hazır giyim sektöründe tasarımcıların sıklıkla kullandıkları ürünlerdir. Ürünlere dair daha detaylı teknik bilgiye ürünlerin kendi sayfasından erişebilir, TG Tekstil uzmanları ile iletişime geçerek fiyat teklifinizi hemen alabilirsiniz.

DM 1005 Pamuklu Gri Reflektör Biye

OEKO-TEX 100 sertifikasına sahip olan DM 1005 Reflektif biye ürünü pamuklu 200-250 cd/lüx yansımalıdır; yıkamaya uygun işçi kıyafetlerinde kullanılabilir 1.3 cm-3 cm boyutlarında üretilen ürünün istediğiniz boyutlarda dikimi TG tekstil tarafından yapılabilir.

DM Örgü için Renkli Reflektör Nakış İpliği

Kırmızı, mavi, turuncu, yeşil, sarı, siyah, pembe ve mor gibi pek çok renk seçeneğine sahip olan polyester reflektör iplik, nakış işlemleri için oldukça uygun bir ürün seçeneğidir.

DM 6101 Pamuklu Gümüş Reflektör Biye

Resmi ve özel kurumlarda kullanılan ve onaylı bir ürün olan DM 6101 Reflektif biye iş elbiseleri ve iş güvenliği kıyafetlerinde kullanılan reflektör biye türüdür. Sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde, EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahip olan gümüş reflektör biye ürünü polis, jandarma, 112 Acil, trafik polisi gibi güvenlik ve acil müdahale kurumlarında kullanılmaya uygundur.

DM Örgü için Polyester Reflektör Nakış İpliği

%100 polyester malzemeden üretilen polyester reflektör iplik, 5 cm’lik yansıtıcı kumaştan kesilerek elde edilir ve en incesi 1 mm kadar ince imal edilir. Sadece 1 mm olmasına rağmen, yansıması 300 cd/lüx standardına sahiptir.

DM 1001 Pamuklu Gri Reflektör Biye

DM 6101 kodlu pamuklu gümüş reflektör biye ile aynı standartlara sahip olan DM1001 pamuklu gri reflektör biye ürünü de güvenlik ve acil müdahale ekiplerinin iş kıyafetlerinde ve iş elbiselerinde güvenle kullanılabilir. Sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde, EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahip olan ürünün yıkama ve kuru temizleme koşullarını da sağlar. Ayrıca DM 6101 ürününde olduğu gibi aşınmalara ve kimyasallara karşı dirençli bir malzemedir.