İçeriğe göre filtrele

Raşel kumaş, polyester ipliklerin örülmesi ile elde edilen bir kumaş türüdür. Kumaşın sunduğu özellikler ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok farklı sektörde sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca, raşel kumaşın dokuma yapısı sayesinde dayanıklı, esnek ve hafif olması nedeniyle diğer kumaşlara göre daha fazla tercih edilir.

Hava alabilen, hafif ve yumuşak dokusu sayesinde özellikle yaz aylarında tercih edilen raşel kumaş türünün geniş bir kullanım yelpazesi vardır. Bu kumaşın kullanım alanlarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

İşçi kıyafetleri : Diğer reflektör özellikli kumaşlarada da olduğu gibi raşel kumaşlar da yüksek görünürlüklü iş kıyafetleri, güvenlik yelekleri ve kayışları, iş elbiseleri, işçi montlar, yağmurluklar, iş kıyafetleri gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Tekstil sektörü: Raşel kumaşlar iş kıyafetlerinin yanı sıra tekstil sektöründe de karşımıza çıkar. Gömlekler, etekler, pantolonlar ve daha pek çok giysi türünde farklı dokusu ile tasarımcılara ve modacılar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca yastık, perde, masa örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinde, dayanıklı ve kolay temizlenebilir yapısı ile tercih edilir.

Endüstriyel: Raşel kumaş dayanıklı ve sağlam yapısı itibariyle, endüstriyel işlemler sırasında kullanılan filtreler, bantlar, kablo kaplamaları, çadır ve tenteler gibi pek çok endüstriyel üründe kullanım avantajı sağlar.

Dekorasyon: Raşel kumaşlar, duvar kaplamaları, mobilya kaplamaları ve halılar gibi farklı dekorasyon ürünlerine estetik bir görünüm katmak amacıyla da tercih edilebilir.

Raşel Kumaşın Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dayanıklılık ve esneklik: Raşel kumaşın dokuma yapısı, dayanıklılığın yanı sıra ve kumaşın uzun ömürlü olmasını da sağlar. Raşel kumaş türü aynı zamanda esnektir ve bu sayede kullanım kolaylığı sunar; bu sayede kişinin vücut hareketlerinin kısıtlanmaz.

Hafiflik: Raşel kumaşın hafifliği, özellikle tekstil sektöründe tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Hafif kumaşlar, kullanıcının hareket özgürlüğünü artırır ve konforlu bir giyim deneyimi sunar.

Kolay Bakım: Raşel kumaşların bakımı genelde kolaydır, su tutmaz ve bu sayede yıkama sonrasında kolayca kururlar. Ayrıca, kırışmadığından ütüleme işlemi sırasında kumaşın zarar görmemesi araya bir bez koyarak için düşük sıcaklıkta rahatlıkla ütülenebilirler.

Çeşitlilik: Raşel kumaşlar, farklı renklerde, desenlerde ve dokularla üretilebilir. Bu nedenle, farklı kullanım alanlarına uygun birçok çeşidi bulunur.

TG Tekstil kalitesi ile sunulan raşel kumaş ürün gamında aşağıdaki ürün çeşitleri bulunmaktadır. Ürünlere dair detaylı teknik veriye ürünlerin kendi sayfaları içerisinden erişebilirsiniz.  

Tg Tekstil’in Raşel kumaşları, yüksek kaliteli malzeme ve işçilikle üretilir. Her bir ürün, farklı renk, kalınlık ve örgü yapısı ile özelleştirilebilir. İhtiyacınıza göre farklı adetlerde sipariş verebilir, uygun fiyatlarla yüksek kaliteli ürünlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Neon Sarı Delikli Örme Raşel Kumaş

Bu ürün, delikli örme yapısı ile özellikle havalandırması önemli olan kullanımlar için idealdir. İş güvenliği ekipmanlarının yanı sıra spor giyim, yüzme kıyafetleri ve daha birçok alanda kullanıma uygun olan Neon Sarı Delikli Örme Raşel Kumaş farklı gramajlarda saklanmaktadır. Ürün 150 cm x 200 metre ölçülerinde imal edilmektedir.

Neon Turuncu Örme Raşel Kumaş

%100 polyesterden imal edilen Neon Turuncu Örme Raşel Kumaş, dokuma yapısındaki ince ayrıntılar sayesinde üstün esneklik ve hava akışı sağlar. İşçi güvenlik yeleklerinde sıkça  kullanılan bu ürün, yumuşak yapıdadır ve çabuk kurur. 30 derecede yıkanabilir.

Neon Sarı Örme Raşel Kumaş

Yüksek kaliteli örgü yapısı sayesinde işçi güvenlik yeleklerinin yanı sıra spor giyim ve güvenlik ekipmanlarında da kullanıma uygundur. 65 gr, 100 gr ve 120 gr olmak üzere farklı gramajlar ile stoklarda mevcut olan ürün, 30 derecede yıkamaya uygundur.

Neon Turuncu Delikli Örme Raşel kumaş

Turuncu Delikli Örme Raşel Kumaş, delikli örme yapısı sayesinde havalandırma sağlar ve bu sayede çabuk kurur. Pratik bir kullanım sunan bu kumaş türü  işçi güvenlik yeleklerinde, ekipmanlarda, spor alanında ve pek çok farklı alanda kullanılabilir. Ürün 150 cm x 200 metre ölçülerinde imal edilmektedir.