İçeriğe göre filtrele

Transfer Reflektör Filmi

Transfer reflektör filmleri, düşük ışık koşullarında olağanüstü görünürlük ve yansıtma özelliği sunan bir tür özel reflektör filmidir. Tipik olarak giyim, aksesuar, tabelalar dahil olmak üzere çeşitli yüzeylere uygulanan yüksek oranda yansıtıcı malzemelerden imal edilirler. Bu filmler, güvenlik ve görünürlüğü artırmak için pek çok sanayi sektöründe ve endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Ayrıca işçi elbisesi, işçi montları ve tulumları, belediye işçi kıyafetleri, yangın işçisi kıyafetleri, inşaat işçisi kıyafeti, temizlik işçisi kıyafetleri gibi çeşitli işçi üniformaları kişisel koruyucu ekipmanlarda kullanılır.

Yansıtıcı Transfer Filmleri Nedir?

Transfer reflektör filmler, teknik anlamda yansıtıcı transfer filmler olarak da anılırlar. Bu yansıtıcı transfer filmler, ışığı kaynağına geri yansıtacak şekilde tasarlanmıştır ve düşük ışık koşullarında nesneleri daha görünür hale getirir. Bu filmler pamuk, polyester ve poliüretan dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılmıştır ve çok çeşitli şekil ve boyutlarda kesilebilirler. Yansıtıcı transfer filmleri tipik olarak bir ısı presi veya benzeri bir cihaz kullanılarak uygulanır ve pamuk, polyester ve naylon dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerde kullanılabilir.

Yansıtıcı transfer filmler, yapısal olarak yansıtıcı bir malzemeden yapılmış ince, esnek bir tabakadır; bu sayede farklı yüzeylere uygulanabilirler. Tipik olarak, ışığı kaynağına geri yansıtan bir mikroprizmatik veya cam boncuk tabakasından oluşur. Isıyla kıyafetlere transfer edilen reflektör transfer filmler, kullanım amacına göre farklı renk ve boyutlarda üretilir. 

Reflektif Transfer Filmlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yansıtıcı transfer filmler, zorlu hava koşullarında ve karanlıkta görünürlüğü ve güvenliği artırmak amacıyla pek çok farklı alanda kullanılabilir. Örneğin inşaat sektöründe, bu filmler görünürlüğü artırmak ve düşük ışık koşullarında işçilerin kolayca görülmesini sağlamak için işçi yeleği, işçi tulumu, işçi pantolonu, eldiven, kargo pantolon gibi kıyafetlerde kullanılmaktadır. Öte yandan reflektif transfer filmler, acil müdahale ekiplerinin kıyafetleri, sırt çantaları, çadırları gibi hayati öneme sahip ekipmanların görünürlüğünü artırmak amacıyla da kullanılabilir. Yurtdışında ulaşım endüstrisinde, kaza riskini azaltmak amacıyla araçlarda, (özellikle bisiklet ve motosikletlerde) römorklarda ve trafik ile ilgili tabelalarda kullanılmaktadır.

Reflektif Transfer Filmleri Kullanmanın Önemi Nedir?

Gece karanlığı, alacakaranlık, şafak zamanı gibi düşük ışık koşullarında yüksek görünürlük ve güvenlik gerektiren pek çok işçi kıyafetinin ve uygulamanın önemli bir parçası olan reflektif transfer filmleri, özel endüstriyel tasarımı sayesinde ışığı kaynağına geri yansıtır. Bu sayede nesneler daha görünür hale gelir ve olası kaza, yaralanma vb. risklerin minimuma indirilmesine destek olur.  Pek çok ülkede yansıtıcı transfer filmlerinin kullanılması iş güvenliği standardının ve operasyonlarının ayrılmaz bir parçasıdır. 

Geniş bir uygulama alanında görünürlüğü ve güvenliği artırma amacı taşıyan ve tekstil garantisi ile üretilen reflektif transfer filmleri EN ISO 20471 CLASS II, ANSI/ISEA 107-2015 CLASS II, OEKO-TEX 100 CLASS II standardlarına ve sertifikalarına sahiptir. 

Reflektif transfer filmlerinin fiyatları için uzman ekiplerimizle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. 

TG Tekstil Reflektif Transfer Filmleri Ürün Yelpazesi 


TG Tekstil kalitesi ile sunulan reflektif transfer filmlerinde aşağıdaki reflektör kumaş ve film çeşitleri listelenmektedir. Ürünlere dair çok daha detaylı teknik bilgiye her bir ürünün kendi sayfası içerisinden erişebilirsiniz.  

DM 4101 Gümüş Reflektör Transfer Film (500 cd/lüx)  : Resmi ve özel kurumlar tarafından onaylanmış DM 4101 Reflektif transfer film, ürünü Polis, jandarma, 112 Acil, trafik polisi gibi resmi kurumlarda kullanıma uygun bir üründür. Sertifika gerektiren iş elbiselerinde ve işçi kıyafetlerinde kullanılması için EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahiptir. Bu bağlamda belli koşullardaki yıkama ve kuru temizleme uygulamaları için uygundur. 

DM 4102 Gri Reflektör Transfer film (500 cd/lüx) : DM 4101 no’lu Gümüş rengindeki ürünün aynı standartlarına sahip olan DM 4102 gri reflektör transfer film, bu standartlar özelinde de aşınmalara ve kimyasallara karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Yıkama talimatlarına göre yıkandığı zaman yansıması düşmez, üründe yıpranma görülmez. 

DM 9002 Fotolüminesans Film : M 9002 Fotolüminesans Film gün ışığını içerisinde hapsederek, akşamları ya da karanlık anlarda bir ışık kaynağı olmadan kullanan kişinin görünür olmanızı sağlar. DIN67510 B grade sertifikasına sahip olan fotolüminesans kumaş, herhangi bir yıpranma olmadan 30 yıkama boyunca yıkanabilir. 

Gökkuşağı Reflektör Film : Hazır giyim kıyafetleri, evcil hayvan ürünleri, çanta gibi ürünlerde kullanılan gökkuşağı reflektör film gün ışığında siyah görünür ve geceleri karşı taraftan gelen ışıkla gökkuşağı renginde ışığı geri yansıtır. Bu anlamda kullanışlı bir malzemedir. Pamuklu, polyester, oxford, elastik kumaşlar gibi birçok kumaşlarda ısı ile işleme uygun olan bu malzeme ile bıçak veya lazer kesici plotter makinelerinde logo veya yazı çalışmaları yapabilirsiniz.  

DM 4201 Gümüş Poliüretan Transfer Reflektör Film (500 cd/lüx) : %100 Poliüretan malzemeden üretilen DM 4201 Reflektif Poliüretan transfer film, Sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde, EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahiptir. 

DM 4701 Gümüş Alev Almaz Reflektör Film : EN 469, Oeko-Tex 100, EN ISO 20471, ANSI 107 standartlarına sahip olan DM 4701 Gümüş Alev Almaz Reflektör Film; itfaiye, Orman Genel Müdürlüğü gibi yangına acil müdahale gerektirecek kurumlarda kullanılmaya uygundur.

DM 1995 Sarı/Gümüş/Sarı Alev Almaz Yatay Çizgili Reflektör Film: EN 469, NFPA 2112 ,EN 11611,EN ISO 11612, ISO 201471, ANSİ 107, Oeko-Tex 100 sertifika standartlarına sahiptir ve pamuklu, polyester, oxford, elastik kumaşlar gibi birçok kumaş türünde ısıyla işleme uygundur.

DM 4704 Gümüş Endüstriyel Yıkamalı Alev Almaz Reflektör Film : EN 469, Oeko-Tex 100, EN ISO 20471, ANSI 107 standartlarına sahip olan DM 4704 Gümüş Endüstriyel Yıkamalı Alev Almaz Reflektör Film bıçak veya lazer kesici plotter makinelerinde logo veya yazı çalışmalarında kullanılabilir.

DM 1996 Alev Almaz Turuncu/Gümüş/Turuncu Yatay Çizgili Reflektör Film : D1996 Turuncu/gümüş/turuncu Alev Almaz Reflektif film; itfaiye, Orman Genel Müdürlüğü gibi yangına acil müdahale gerektirecek kurumlarda kullanılmaya uygundur 

DM 4310 Gümüş Yatay Çizgili Transfer Endüstriyel yıkamalı  Reflektör Film: %100 Poliüretan malzemeden üretilen M 4310 Reflektif yatay çizgili transfer film  sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde, EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahiptir. Üstün kalitesiyle 50 Ev yıkaması ve 30 endüstriyel yıkama kapasitesine sahiptir. 

DM 4300 Gümüş Yatay Çizgili Transfer Reflektör Film: %100 polyester malzemeden üretilen DM 4300 Reflektif yatay çizgili transfer film, sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde, EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarını sunar. Pamuklu, polyester, oxford, elastik kumaşlar gibi birçok kumaşlarda ısıyla işleme uygun olan transfer filmi aynı zamanda yatay çizgili, balık sırtı, ok, yıldız gibi desen çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilir.

DM 4120 Endüstriyel Yıkamalı Gümüş Transfer Reflektör Film: %100 polyester malzemeden üretilen DM 4120 Reflektif transfer film, sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde kullanılmak üzere EN 20471, OEKO-TEX 100 standartlarına sahiptir. Bu sayede sanayide ve ağır iş kollarında kullanılma uygundur. Yıkama talimatlarına uyulduğunda yansıması düşmez, yıpranma görülmez. 

DM 4110 Gümüş Yüksek yıkamalı Reflektör transfer film : DM 4110 Reflektif transfer film,  sertifika gerektiren iş kıyafetlerinde kullanılabilir ve pamuklu, polyester, oxford, elastik kumaşlar farklı kumaş türlerinde ısı ile transfer işlemine uygundur. 

DC4000 Renkli Reflektör Film : DC4000 renkli reflektör film günlük hayatta daha sık rastlanan bir reflektör film ürünüdür. Spor kıyafetleri, outdoor kıyafetleri, hazır giyim, çanta ve çanta aksesuarları, evcil hayvan ürünleri gibi çok farklı sektörlerde kullanılabilir. Sipariş içeriğine göre istenen renklerde üretilebilen DC 4000 reflektör filmin bıçak veya lazer kesici plotter makinelerinde kullanılabilir. 

3M 5410 Elma Örgü Reflektör Transfer Film: EN ISO 201471, ANSİ 107, Oeko-Tex 100 sertifikalarına sahip olan 3M 5410 Elma Örgü reflektör transfer film, üstün kaliteli 3M Scotchlite™ Reflektif Malzeme Comfort Trim ™ ailesinin bir üyesidir. Daha hafif, daha nefes alabilen ve esnek tasarıma sahip olan bu ürün, açık örgü tasarımı sayesinde çatlamaya karşı  koyabilir. 

3M 5525 Reflektör Transfer Film: Bu ürün, EN ISO 201471, ANSİ 107, Oeko-Tex 100 sertifikasına sahiptir ve işçilerin daha rahat çalışabilmesine yardımcı olmak için tasarlanan Scotchlite™ Reflektif Malzeme Comfort Trim ™ ürün yelpazesi içerisinde yer alır.  Bu bağlamda uzun süreli kullanıma uygundur.

3M 9725 Gümüş Reflektör Transfer Film : 3M 9725 reflektör film, ANSI/ISEA 107, EN 20471 gibi çeşitli küresel yüksek görünürlük standartlarına göre sertifikalandırılmıştır; yıpranmalara ve kimyasal ürünlere karşı da dirençlidir.

3M 5637 Sarı/Gümüş/Sarı Alev Almaz Yatay Çizgili Reflektör Film: Bu ürün alev almaz özelliğini garantileyen, EN 469, ISO 11611, ISO 11612, ISO 14116 standartlarına sahiptir ve bu bağlamda acil müdahale ekipleri, işçi kıyafetleri, itfaiyeci kıyafetleri ve itfaiyeci tulumları, elektrik teknisyen kıyafetleri ve iş elbiselerinde, ayrıca ağır sanayi kollarında kullanabilir. Sarı/Gümüş/Sarı renklerinde tasarlanan bu ürün endüstriyel yıkama için uygundur.